четвер, 26 грудня 2013 р.

Ковельщина живе, працює, впевнено прямує у майбутнє.

(Актуальне інтерв’ю голови Ковельської райдержадміністрації Сергія Матяшука)
DSC_2090 (Small)– Сергію Васильовичу, сьогодні Україна переживає непростий час. Загострилася політична ситуація, є серйозні проблеми фінансово-економічного характеру.
Як у таких умовах працюється Вам особисто, всьому апарату районної державної адміністрації?
Районна влада докладає максимум зусиль до того, щоб завершити успішно рік. В районі нині, всупереч непростій загальнодержавній суспільно-політичній ситуації, всі галузі стабільно працюють задля забезпечення нормальної життєдіяльності району. Ми всі визнали, що соціально-економічна і політична стабільність в районі – це цінність для всіх її жителів. І завдання політиків – домовлятися між собою заради людей, заради майбутнього.
Одним із найважливіших факторів соціально-економічної стабільності в районі є виконання бюджету за доходами та забезпечення своєчасного та ефективного використання бюджетних коштів.
Бюджет району за доходами загального фонду за 11 місяців 2013 року (без трансфертів з Державного бюджету) виконано на 101 відсоток. Бюджет району за загальним фондом до затверджених місцевими радами показників на 2013 рік виконаний на 83,6 відсотка, залучено 17 млн. 206,3 тис. гривень.
Основними пріоритетами у виконанні місцевих бюджетів за видатками у 2013 році було забезпечення оптимального рівня функціонування установ бюджетної сфери, удосконалення системи надання ними послуг, своєчасне фінансування захищених статей бюджетних витрат, ефективне використання бюджетних ресурсів.
Порівняно з відповідним періодом минулого року  видатки по загальному фонду зросли на 16 млн. 187,2 тис. грн., або на 12,9 відсотка, по спеціальному фонду – на 889,7 тис. грн., або 10 відсотків.
У поточному році забезпечено стабільне функціонування установ та закладів соціально-культурної сфери району, що фінансуються за рахунок коштів місцевих бюджетів.
Зокрема, в цілому по району на фінансування галузей бюджетної сфери спрямовано 137 млн. 547,5 тис. грн.  В цілому ріст видатків у порівнянні з відповідним періодом минулого року становить 14 млн. 862,3 тис. грн., або 12,1 відсотка.
Одержані кошти з державного бюджету, власний фінансовий ресурс місцевих бюджетів дали змогу реалізувати пріоритетні напрями діяльності влади, а це, зокрема, забезпечення своєчасної виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери та здійснення інших соціальних виплат. Крім цього, протягом року постійно приділялася увага мобілізації фінансових ресурсів на напрямах, які створюють умови для розвитку галузей бюджетної сфери, удосконалення роботи бюджетних установ та поліпшення якості надання ними послуг населенню.
Райдержадміністрація активно сприяла впровадженню методів ефективного використання земель та збільшення надходжень від оренди землі, земельного податку. Адже земля приносить прибутки і є однією з основних складових наповнення бюджету.
На території Ковельського району укладено 5582 договорів оренди з жителями на земельні частки (паї) на площу 12 473,58 га. Нарахована орендна плата становить 4,3 млн. грн. Фактично сплачено станом на 24 грудня 2013 року  4,3 млн. грн, що складає 100% виплати орендної плати. Середній розмір орендної плати становить 348,5 грн за 1 га, коли на кінець 2012 року становив 226,8 грн. за один гектар в рік.
Указом Президента України від 19 серпня 2008 року №725 визначено необхідність підвищення орендної плати за оренду земельних часток (паїв) у розмірі не менше 3 відсотків вартості орендованої земельної частки (паю).  В  районі всі договори оренди землі відповідають вищезазначеному Указу.
Ковельський район – аграрний. І тому районна влада аналізує та вживає конкретні заходи задля збільшення орендної плати власникам земельних часток (паїв), які мають землю, тяжко на ній працюють та повинні отримувати за це належну плату.
Вірю, що наступного року наша команда разом з Вами, шановні земляки, зможе зробити більше добрих справ, змінюючи Ковельщину.
- 2013-й рік ще не завершився. Але як би Ви оцінили його попередні підсумки? Що вдалося зробити, а що вимагає додаткових зусиль?
– Економіка будь-якої держави існує і працює не заради самої себе, її розвиток має одну кінцеву мету – зростання добробуту людей.
Таку мету має і Програма економічного і соціального розвитку району на 2013 рік, яка успішно втілюється в життя За підсумками виконання програми за 11 місяців 2013 року  слід відзначити позитивну динаміку.
Як результат, в районі продовжується будівництво важливих дорого вартісних соціально значимих об’єктів. Це будівництво загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. в с. Білині (загальна кошторисна вартість становить понад 22 млн. грн.) та  капітальний ремонт дитячого садка  в с.Колодяжному (кошторисна вартість проекту – 7 млн. 62 тис. грн.. Протягом 2013 року за кошти місцевих бюджетів виконувалися ремонтно-будівельні роботи на 42 об’єктах бюджетної сфери, освоєні кошти в  сумі понад 3 млн.грн.
В цьому році газифіковано села Скулин, Стеблі, Воля Любитівська та побудований підвідний газопровід до с.Уховецьк. В стадії виготовлення проектно-кошторисна документація по будівництву підвідних газопроводів до сіл Мельниця і Кривлин.
Об’єднання фінансових ресурсів Державного і місцевих бюджетів та залучення позабюджетних коштів дало змогу у 2013 році провести у районі  протягом 9 місяців 26 енергозберігаючих заходів на 28 об’єктах загальною вартістю 1 млн. 530 тис. грн. За рахунок впроваджених заходів планується досягти економії паливно-енергетичних ресурсів в кількості 119,2 тонн умовного палива в рік загальною вартістю понад 360 тис. грн. За 11 місяців 2013 року створено 416 нових робочих місць.
Серед завдань Президента України Віктора Януковича – наближення соціальних та адміністративних послуг до жителів. В районі створено Центр надання адміністративних послуг, суб’єктам звернень надано 1654 адміністративні  послуги. В перспективі створення сучасного Центру надання адміністративних послуг, для того, щоб люди могли прийти в одне приміщення, і отримати всі послуги  влади та їхніх структурних підрозділів. на що з державного бюджету виділені кошти в сумі 299 тис.грн. Головне завдання, яке ми ставимо для себе, – якісно, прозоро, доступно обслуговувати громадян, дбати про зручність надання адміністративних послуг.
Поряд з позитивними моментами в роботі ми бачимо та аналізуємо свої не доопрацювання. Зокрема хотілося б більше зробити в галузі дорожньо – транспортного господарства, щоб дороги в районі мали європейський вигляд. Цьогоріч низький рівень газифікації населених пунктів. На це є об’єктивні та суб’єктивні причини.
Попереду напружена робота, яка вимагатиме високої організованості та відповідальності заради ефективного економічного та соціального розвитку району..
– Розкажіть хоча б коротко  про стан справ в промисловості, сільському господарстві, підприємництві. В чому Ви бачите беззаперечні “плюси”, а в чому – “мінуси”?
Позитивні результати маємо в галузях економіки району. Зріс обсяг   реалізованої промислової продукції підприємствами району, який за січень-жовтень  2013 року   становив 187,6 млн. грн. (у відпускних цінах без ПДВ та акцизу) проти 157,5 млн. грн. за аналогічний період 2012 року.
Прибутково працює господарський комплекс району ( 12,9 млн. грн. прибутку). Стабільними залишаються надходження до бюджетів всіх рівнів від діяльності суб’єктів малого підприємництва.
Суб’єктами господарювання району (юридичними особами) за 9 місяців  поточного року освоєно (використано) 23629 тис. грн. капітальних інвестицій, що становить 1,2 відсотка до загальнообласного показника (9 місце серед 16 районів області).
Зросли обсяги імпортно-експортних  операцій господарюючих суб’єктів району, які за січень-жовтень 2013 року  імпортували товарів на 25,0 млн.  дол. США, що на 5,8 відсотків більше,  ніж в 2012 році.
Протягом 2013 року  спостерігалась тенденція зростання  обороту роздрібної торгівлі у торговій мережі, обсягів підприємств сфери нефінансових послуг (надання послуг з перевезення вантажів), виконаних будівельних робіт.
Продовжує діяти Програма підтримки індивідуального будівництва на селі “Власний  дім”. Відповідно до сформованих списків 29 жителів  району в 2013 році  уклали кредитні угоди з обласним Фондом підтримки індивідуальних забудовників на селі “Власний дім”  для  отримання  кредиту на  будівництво (реконструкцію) та придбання житла  на загальну суму 602,5 тис. грн. З районного бюджету на кредитування забудовників виділено кошти на суму 160 тис. грн.
Проводилась послідовна робота із забезпечення ефективної роботи агропромислового комплексу. З Державного бюджету у 2013 році для підтримки  агропромислового комплексу (особистих селянських господарств) району профінансовано 1 млн. 531,4 тис. гривень.
На реалізацію Програм підтримки агропромислового комплексу (особистих селянських господарств) району з обласного бюджету у 2013 році було профінансовано 128,1 тис. грн та виділено 35,0 тис. грн – з районного бюджету.
Станом на 1 грудня 2013 року господарствами району всіх форм власності зібрано з площі 16,6 тис. га зернові та зернобобові культури. Намолочено 49,7 тис. тонн зерна, що на 7,5 % більше минулорічного валу. Середня врожайність в порівнянні з минулим роком зросла на 18,5% і складає 30 ц/га. Зібрано 6,5 тис. тонн ріпаку при врожайності 22,5 ц/га, що в 2,5 раза більше порівняно з 2012 роком.
Всіма категоріями господарств посіяно 11,6 тис. га озимих зернових. В тому числі агроформуваннями району – 6,7 тис. га озимих зернових, що на 6% більше від запланованого та на 17% більше від минулорічних  посівів.
В агроформуваннях району налічується 13973 голів великої рогатої худоби. Серед них 8431 голови м’ясного напрямку продуктивності.
На 1 грудня цього року поголів’я свиней становить 8776 голів, що на 5% більше, ніж на відповідну дату минулого року.
За січень – листопад 2013 року в підприємствах району виробництво м’яса зросло на 1,4% (24 тонн) і складає 1872 тонни, в тому числі 985 тонн яловичини та 887 тонн свинини.
За 11 місяців 2013 року валовий надій молока склав 4,9 тис. тонн, що, на жаль, на 8,5 % менше до відповідного періоду минулого року. Середній надій молока по сільськогосподарським підприємствам на 1 фуражну корову за звітний період теж зменшився на 66 кг і склав 2130 кг.
На зимово-стійловий період агроформуваннями району заготовлено 52,3 тис. тонн грубих кормів, в тому числі сіна – 4,5 тис. тонн, сінажу – 4,1 тис. тонн, соломи – 14,7 тис. тонн, силосу з кукурудзи – 29 тис. тонн. Родинним сімейним фермам відпущено 352 тонни жому.
Ці питання постійно перебувають в полі зору органів влади. Як Ви бачите є  беззаперечні “плюси”, є і – “мінуси”
– Наскільки успішно працюють на Ковельщині шляхово-ремонтні організації? Що особливо значимого сталося тут впродовж року?
– Робота цих підприємств дуже важлива. У звітному періоді за рахунок коштів державного, обласного, районного та бюджетів селищних, сільських рад проведено будівництво, реконструкцію і ремонт  22 км. доріг  на суму 6 млн. 839,3 тис. грн
В районі на 98% освоєні кошти, передбачені на будівництво, реконструкцію та ремонт доріг.
На превеликий жаль, що стосується дорожньо-транспортного господарства, то є ряд значних проблем. Перш за все, занепокоєння викликає той факт, що впродовж останніх десяти років  в районі не було закуплено жодної одиниці спецтехніки. На Ковельщині ми бачимо потребу у поліпшенні транспортно-експлуатаційного стану автомобільних доріг, дорожньої інфраструктури, є над чим  працювати.
– Як Ви оцінюєте ефективність діяльності установ соціальної сфери? Наскільки успішно забезпечено  виплату усіх видів соціальних допомог, пенсій, заробітних плат?
– Повсякденна діяльність соціальної сфери Ковельщини – це реалізація державної політики, спрямованої на підвищення добробуту як працюючого населення, так і найуразливіших його верств.
Майже кожен другий мешканець району знаходиться в зоні особливої уваги працівників системи соціального захисту. На обліку в управлінні соціального захисту населення перебуває 11372 пільговики усіх категорій.
Для забезпечення пільгами з оплати житлово-комунальних послуг,  придбання твердого палива та скрапленого газу, оплати послуг зв’язку, інших, передбачених діючим законодавством пільг та компенсацію за пільгове перевезення окремих категорій громадян, у 2013 році з Державного бюджету  спрямовано 4 млн. 222,0 тис. грн.
Субсидії на житлово-комунальні послуги у 2013 році отримали 645 сімей. Протягом 2013 року 797 мешканцям району призначено субсидій на придбання твердого палива та скрапленого газу.
Протягом 11 місяців 2013 року 6950 сімей звернулось за призначенням всіх видів державних соціальних допомог, на що з Державного бюджету надійшло 56 млн. 390,8 тис. грн.
У сфері державних допомог та соціальних виплат у повному обсязі забезпечено виплати передбачених бюджетних коштів. Заборгованості з виплати будь-якого виду допомоги  немає.
Середній розмір заробітної плати по району  за січень – вересень 2013 року складав 2286 грн., що на 13,4 % більше порівняно з аналогічним періодом 2012 року (2016 грн.). Мені приємно відзначити, що за рівнем оплати праці Ковельський район займає четверте місце серед районів в області.
З метою забезпечення послідовного впровадження державної соціальної політики щодо підвищення стандартів життя, реалізації нових соціальних ініціатив Президента України з 1 грудня 2013 року проведено перерахунки пенсій. В результаті проведених перерахунків середній розмір пенсії по району становить  1298,82 грн., що на 53,87 грн. більше, ніж за аналогічний період минулого року або на 4,15 %.
Хочу наголосити, що фінансування пенсійних виплат в районі проводиться вчасно і у повному обсязі.
– Охорона здоров’я, освіта, культура – це теж предмет особливої уваги виконавчої влади району. Чим тут може похвалитися Ковельщина?
– Так, це дуже важливі галузі. Пріоритетним напрямком діяльності в освітній галузі залишається збереження і розширення мережі дошкільних навчальних закладів. На сьогодні мережа дошкільних навчальних закладів складається з 17  дошкільних закладів та одного НВК “ДНЗ – ЗОШ І ст.”, в яких виховується 866 дітей. Показник охоплення дітей дошкільною освітою становить 30,7% від загальної кількості дітей віком від 1 до 6 років. Бачимо, що працювати є над чим. При загальноосвітніх школах функціонує 27 дошкільних груп, в яких виховується 227 дітей.
У районі діє  58 загальноосвітніх навчальних закладів, де навчається 4550 учнів. Завжди радію успіхам школярів Коведьщини. В ІІІ обласному етапі учнівських олімпіад наші учні вибороли 10 призових місць, у конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт Малої академії наук – 2.
Важливим питанням є перевезення учнів до місць навчання  і додому, адже  в районі за межею пішохідної дохідності (більше 3 км. від навчального закладу) перебувають і потребують підвезення 695 учнів (15% від загальної кількості школярів у районі). В районі забезпечено доїзд усіх учнів до навчальних закладів..
Всіма видами гарячого харчування охоплено 4465 дітей, що становить 98,2% від загальної кількості учнів району.
Збережено мережу позашкільних закладів. Сьогодні в районі у 40 гуртках Центру позашкільної освіти та Станції юних туристів  займаються за інтересами 890 вихованців, що становить 26,9 відсотка учнів загальноосвітніх навчальних закладів. Крім того, у 2 дитячо-юнацьких спортивних школах (смт Голоби і Люблинець) навчається 520 учнів.
Всього за літо 2013 року в дитячих оздоровчих закладах відпочинком і оздоровленням охоплено 3423 дітей.
Проведений  значний обсяг робіт з підготовки  навчальних закладів до нового навчального року  та підтриманню  їх належного стану в даний час.
За кошти Державної субвенції  проведено реконструкцію три-поверхового приміщення ЗОШ І-ІІІ ст. смт Голоб  на  суму 3 млн. грн.
Проведено перекриття дахів ЗОШ І-ІІІ ст. с. Поворська на суму 639,5 тис. грн. та  ЗОШ І-ІІ ст. с. Бахова на суму 29,8 тис. грн. Виконано роботи  з влаштування шатрового даху на котельні ЗОШ І-ІІІ ст. с. Скулина на  суму 37,2 тис. грн. Для забезпечення температурного режиму  в ЗОШ І-ІІІ ст. с. Поворська та об’єктів соціальної сфери сільської ради проведено заміну зовнішньої тепломережі та встановлено додатковий котел  “Кальвіс-500″ на суму 256,3 тис. грн.
Завершено ремонт спортивного залу  Поворської загальноосвітньої школи.
Замінено зовнішню тепломережу в ЗОШ І-ІІІ ст. с. Старих Кошар, ЗОШ І-ІІІ ст. с. Козлинич та  проведено утеплення теплотраси  в ЗОШ І-ІІ ст. с. Білашова  В ЗОШ І-ІІІ ст. с. Козлинич утеплено частину стелі 2-го поверху.
Здійснено поточний ремонт сантехнічного обладнання, систем водопостачання та водовідведення, внутрішніх систем опалення в загальноосвітніх навчальних закладах на суму 66,3 тис. грн., проведено ремонти електрообладнання на суму  81,7 тис. грн.
У  2013 році придбано новий шкільний автобус згідно державної програми “Шкільний автобус” за кошти  Державного бюджету вартістю  375,0 тис. грн., який в даний час  обслуговує школярів  Поповичівської сільської ради.
Щодо забезпечення розвитку охорони здоров’я, то на  виконання Програми економічних реформ Президента України на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентноспроможна економіка, ефективна держава» проводиться робота із створення єдиного медичного простору.  Створений центр первинної медико-санітарної допомоги Ковельського МТМО, в структуру якого входить14 амбулаторій загальної практики сімейної медицини, дві з яких розташовані в м. Ковелі, по одній – в Голобах та Люблинці, 10 – в сільській місцевості та  72 фельдшерсько-акушерських пункти.
Діє Пункт невідкладної медичної допомоги для дорослого та дитячого населення центральної районної лікарні в складі центральної районної лікарні. В урологічному відділенні центральної районної лікарні функціонує сучасний дороговартісний дистанційний ударно-хвильовий літотриптор “Еконоліт – 2000″, на якому  проводиться дроблення каменів в сечовидільній системі без хірургічних втручань.
Рентгенологічні обстеження населення проводяться на сучасному рентгенівському діагностичному комплексі з цифровою обробкою зображення, на цифровому рентгенологічному апараті для профілактичного обстеження органів грудної клітки, на палатних портативних рентгенапаратах,  на дентальному рентгенівському апараті планмекаінтра та панорамному рентгенапараті.
У 2013 році в лікувальні заклади Ковельського МТМО надійшло  медичного та діагностичного обладнання на  суму 1 млн. 357,5 тис. грн.
Проведено заміну  24 вікон та 5 дверей на енергозберігаючі на суму 41,5 тис. грн. у  ФАПах с. Кричевич, с. Ломачанки, с. Озерне, с. Старого Мосира, с. Свидників,  с. Гулівки.
За залучені кошти проведено поточні ремонти в Голобській районній лікарні, Поворській, Білинській, Велицькій, Уховецькій, Зарічанській, Любитівській, Люблинецькій, Скулинській  амбулаторіях загальної практики сімейної медицини та ФАПах Центру центр первинної медико-санітарної допомоги. Загалом здійснено робіт на суму 219,9 тис. грн.
Установи охорони здоров’я Ковельського району стовідсотково забезпечені торфобрикетом  та дровами.
Широка мережа закладів культури сприяє духовному зростанню суспільства. Протягом 2013 року в районі здійснено ряд культурно-мистецьких заходів, спрямованих на  духовне відродження та збереження української культури.
На утримання мережі установ культури у 2013 році спрямовано  10 млн. 236,2 тис. грн. В закладах галузі культури здійснено комплекс заходів із зміцнення матеріально-технічної бази, забезпеченню повноцінного функціонування наявної мережі закладів культури і мистецтва: відновлено роботу клубу в с. Байківцях (223,0 тис. грн.); завершено поточний ремонт приміщення центральної районної бібліотеки (55,1 тис. грн.); проведено поточний ремонт фасаду приміщення бібліотеки-філії № 2 в м. Ковелі (92,7 тис. грн.); перекрито дах будинку культури в с. Облапах (35,0 тис. грн.), клубу в с. Довгоносах (135,0 тис. грн.); утеплено стелю в приміщенні будинку культури смт Люблинця (70,0 тис. грн.); проведено поточні ремонти із заміною вікон на енергозберігаючі в кінозалах ряду будинків культури.
В стадії проведення – капітальний ремонт приміщення будинку культури с. Тойкута (вартість робіт становить 275,7 тис. грн.),  в стадії завершення – капітальний ремонт приміщення будинку культури с. Облап.
На даний час у 15-ти бібліотеках району відкрито інтернет-центри.
– Наша розмова відбувається напередодні Новорічно-Різдвяних свят. Що б Ви побажали з цієї нагоди нашим землякам?
– Ми підійшли до цих свят з певними здобутками та планами. Озирнувшись у недалеке минуле, можу сказати, що 2013 рік був наповнений  конкретними справами, напруженою щоденною працею. Рік, що минає, був непростим для  краю та нашої України. Але я щиро хочу Вам подякувати за всі добрі справи, за спільний результат нашої праці.  Впевнений, що разом у 2014 році ми зробимо все можливе, аби реалізувати наші плани, втілити в життя нові проекти, зробити Ковельщину більш комфортною заможною та успішною. Будьмо зваженими у своїх помислах і діях, аби в мирі і спокої завершити цей рік та з новими  планами увійти в європейську сім’ю.
Від усього серця вітаю Вас із довгоочікуваними і світлими святами – Новим Роком та Різдвом Христовим! Доброго Вам і Вашим сім’ям здоров’я, любові, радості та благополуччя! Миру та достатку Ковельському краю та Україні!
Розмову вів Володимир Петрук.

1 коментар:

  1. Я ЗАРАЗ ВИКОНАЮ ФІНАНСОВО ЗОБОВЛЕНО ПОЗИЦІЇ, ЯКУ Я ОТРИМАВ В LFDS. Я хотів би довести це до відома громадськості про те, як я вступив у контакт з паном Бенджаміном після того, як я втратив роботу і мені відмовили в позиці фінансова установа завдяки моєму кредитному рейтингу. Я не міг платити гонорар своїм дітям. Я відставав від рахунків, яких збирався викинути з дому через неможливість оплатити оренду житла. Саме в цей період мої діти були забрані у мене прийомною сім’єю. Потім я вирішив шукати кошти в Інтернеті, де я втратив 3670 доларів, які я позичив у друзів, і які я зірвав двома компаніями, що займаються позиками. Поки я не прочитав про: позику в Інтернеті (247officedept@gmail.com) десь в Інтернеті, все одно не переконав через те, що я пережив, поки мій родич, який є духовенством, також не повідомив мені про поточну схему позики в дуже низька відсоткова ставка 1,9 %% і прекрасні умови погашення без штрафу за невиплату платежу. У мене немає іншого вибору, ніж також зв’язатися з ними, що я зробив через текст + 1-989-394-3740, і містер Бенджамін відповів мені у відповідь. Цей день був Я найкращим і найкращим днем ​​у своєму житті, про який ніколи не можна забути, коли я отримати кредитне попередження в розмірі 400 000,00 доларів США суми позики, на яку я подав заявку. Я ефективно використав позику для погашення боргів та започаткування бізнесу, і сьогодні я та мої діти такі щасливі та задоволені. Ви також можете зв’язатися з ними електронною поштою: (247officedept@gmail.com) Довідкова лінія WhatsApptext: + 1-989-394-3740 Чому я це роблю? Я роблю це, щоб врятувати якомога більше тих, хто потребує позики, щоб не стати жертвою шахрайства в Інтернеті. Дякую і Бог благословить вас усіх, я Олександр Артем з горизонту парку до нашої ери, Україна.

    ВідповістиВидалити