вівторок, 4 лютого 2014 р.

Про підсумки роботи з профілактики та лікування онкологічних захворювань йшлося на робочій нараді.


В районі значна увага приділяється охороні здоров’я жителів і особливий акцент ставиться на первинну медичну допомогу, невідкладну швидку допомогу, наближення медичної допомоги до людей через сімейних лікарів та амбулаторії сімейної медицини. На цьому наголошує Президент України Віктор Янукович.
DSCF3821Саме 3 лютого відбулася робоча нарада з розгляду питання «Про підсумки роботи з профілактики та лікування онкологічних захворювань, розвитку інфраструктури закладів охорони здоров’я», яку провів голова райдержадміністрації Сергій Матяшук.  Інформував присутніх головний лікар Ковельського Центру первинної медико-санітарної допомоги Ковельського МТМО Василь Курило. У своєму виступі, Василь Ярославович зазначив, що сільське населення Ковельського району складає 40,5 тис. чол., яке обслуговують Голобська районна лікарня на 80 ліжок та установи Центру первинної медико-санітарної допомоги: 72 ФАПи, Підрізька сільська лікарська амбулаторія, 11 амбулаторій загальної практики сімейної медицини. В районі функціонують денні стаціонари на 85 ліжок.
Проаналізував посадовець і кошторис закладів охорони здоров’я Ковельського району за 2013 рік, який був виконаний на 99,7 %. Доповідач також зазначив, що на лікувальні заклади району кошторисом видатків на рік передбачено 13814,2  тис. грн., касові видатки за звітний період склали 13767,0 тис. грн. Річне призначення на медикаменти профінансоване на 100% і складає 411,8 тис. грн..
Головний лікар відзначив, що продукти харчування профінансовані на 100% до річного плану, касові видатки склали 103,1 тис. грн. Було відзначено, що середньомісячна зарплата по галузі охорони здоров’я по фактично зайнятих посадах відповідає 1863 за 2013 рік проти 1771 грн. за 2012 рік.
Керівник виконавчої влади району порушив питання видачі пільгових медикаментів та зубопротезування жителів. Як сказав Василь Ярославович, що на пільгові медикаменти заплановано і використано 40,4 тис. грн. (100%), відпущено безкоштовно медикаментів по 754 рецептах для пільгової категорії населення. На зубопротезування заплановано і використано 30,0 тис. грн. (100 %), запротезовано 28 чоловік.
Важливим напрямком роботи є впровадження в закладах охорони здоров’я енергозберігаючих заходів.
Головний лікар Ковельського Центру первинної медико-санітарної допомоги Ковельського МТМО Василь Курило доповів, що в лікувально-профілактичних закладах Ковельського МТМО проведено енергозберігаючі заходи на суму 282,9 тис. грн. за бюджетні кошти.
Особливий акцент головний лікар зробив на  показниках захворюваності жителів на онкопаталогію в цілому по району, який  збільшився і склав 281,2 на 100 тис. населення проти 245,1 в минулому році. Поряд з цим відзначив, що питома вага злоякісних новоутворень, виявлених вперше в ІV ст. в порівнянні з минулим роком зменшилася і становить 14,5 % хворих (в 2012 році 17,8 %). Керівник проаналізував питому вагу злоякісних новоутворень серед сільських жителів, виявлених вперше в ІV ст. в порівнянні з минулим роком , поряд з цим відзначив, що вона зменшилась і становить 16,5 % проти 21,1%.
Зупинився і на підсумках проведених профоглядів мешканців району. Головний лікар Ковельського Центру первинної медико-санітарної допомоги сказав, що питома вага онкологічних хворих, виявлених при профоглядах, зменшилась і становить 23,4 % (2012 рік – 24,7 %. Показники дорічної летальності зменшилися в порівнянні з минулим роком і склали 20,2 %  ((2012 рік – 22,5 %). «На кінець 2013 року на диспансерному обліку перебуває 2205 онкохворих, – підсумував доповідач.
Голова райдержадміністрації Сергій Матяшук акцентував на своєчасному, максимально швидкому виявленні онкологічних хворих, від якого залежать подальші кроки, спрямовані на виконання єдиної мети – збереження здоров’я та життя людей.

1 коментар:

  1. я хочу поділитися своїм свідченням про те, як пан. Бенджамін допоміг мені позику у розмірі 2 000 000,00 доларів для фінансування мого проекту вирощування марихуани. Я дуже вдячний і пообіцяв поділитися цією законною фінансовою компанією з усіма, хто шукає спосіб розширити свій бізнес-проект. . фінансова компанія. всі, хто звертається за фінансовою підтримкою, повинні зв’язуватися з ними за адресою 247officedept@gmail.com. Пан Бенджамін також працює у WhatsApp + 1-989-394-3740, щоб полегшити завдання будь-якому заявнику.

    ВідповістиВидалити